Ferie zimowe – co robić by się nie nudzić?

Ferie zimowe – co robić by się nie nudzić?

Przerwa zimowa to dla większości uczniów świetny czas na spędzenie kilku dni poza domem. Oderwanie się od szkoły i korzystanie z atrakcji, jakie przygotowują liczni organizatorzy, są często jednym z przyjemniejszych zajęć w ciągu roku szkolnego.

Pośród aktywności zimowych znaleźć można oferty półkolonii, obozów czy wyjazdów rodzinnych. To dobry czas na odwiedzenie większych miast i sprawdzenie, co ma do zaoferowania Warszawa, Sopot czy Olsztyn. Odpoczywać można na sportowo, aktywnie uczestnicząc w zajęciach ruchowych. Równie ciekawą alternatywą może okazać się spędzenie wolnego czasu, ucząc się przez zabawę.

Aktywny wypoczynek nie tylko na świeżym powietrzu

Ferie zimowe kojarzą się ze śniegiem, wyjazdem w góry i uprawianiem sportów. Wielu rodziców wybiera taką formę spędzenia czasu z dziećmi. Jednak dobrym pomysłem jest również zorganizowanie wypoczynku w mieście i znalezienie ciekawych zajęć. Do takich należy na pewno wyjście na lodowisko i nauka jazdy na łyżwach, czy zwykła wizyta na basenie lub w aquaparku, połączona z doskonaleniem pływania. Dzieci, które lubią skakać, nie boją się wysokości i ciągle są w ruchu, ucieszy wyprawa do parku trampolin, albo na ściankę wspinaczkową, gdzie pod okiem instruktorów ciekawie i bezpiecznie spędzą kilka godzin. Bogatą ofertę mają również kina oferujące seanse dla dzieci i muzea z ciekawymi wystawami tematycznymi. Wiele szkół w tym czasie organizuje półkolonie dla swoich uczniów, dla których przygotowuje atrakcje w postaci wyjazdów jednodniowych, wyjść do ciekawych miejsc i spotkań z interesującymi ludźmi.

Zimowiska i obozy, czyli ferie w gronie rówieśników

Jednym z najpopularniejszych sposobów spędzenia wolnego czasu są zimowiska i obozy zimowe. Organizowane zwykle w górach, stawiają na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Ośnieżone stoki i profesjonalnie przygotowane trasy narciarskie znakomicie nadają się do uprawiania sportów zimowych. Dzieci uczą się jazdy na nartach, snowboardzie, mają okazję zobaczyć nieznane miejsca, nabyć nowe umiejętności, zintegrować się z rówieśnikami. Dodatkową korzyścią takiego spędzania czasu jest nauka języka obcego, która często bywa jednym z punktów programu. Sportowa rywalizacja, wycieczki jednodniowe, wspólne ognisko, dyskoteka i spędzanie czasu na świeżym powietrzu to również elementy takiej formy wypoczynku. Pozostawanie z dala od domu jest świetnym sprawdzianem dla dziecka, pomaga mu się usamodzielnić, uczy pomagania innym, radzenia sobie w nowych okolicznościach i w nieznanym towarzystwie. Ferie zimowe wśród rówieśników nierzadko pozostają w pamięci na cały rok.

Nauka przez zabawę – sposób na udane ferie

Pośród atrakcji, jakie proponują organizatorzy, na uwagę zasługują zajęcia łączące zabawę z nauką. Nie mają one nic wspólnego w nudnym siedzeniem w szkolnej ławce. Dzięki odpowiednio skomponowanemu programowi, dziecko może nabyć nowe umiejętności ułatwiające uczenie, zdobyć wiedzę z zakresu technik pamięciowych i szybkiego czytania. Ferie zimowe w takim miejscu w przyjemny i bezstresowy sposób pomagają w koncentracji i skutecznie motywują do nauki. Zajęcia najczęściej odbywają się w formie zachęcającej uczestników do przeprowadzania eksperymentów naukowych, budowania robotów, uczenia się sztuczek magicznych czy tworzenia prac plastycznych. Dzieci aktywnie biorą udział we wszystkich zadaniach, spędzają czas wśród rówieśników i nawiązują nowe znajomości. Wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych animatorów i instruktorów, którzy potrafią przekazać wiedzę w ciekawy i niecodzienny sposób. Takie półkolonie oferuje wiele miast, nie tylko tych największych, jak Warszawa czy Poznań, ale również nieco mniejsze, w tym Olsztyn albo Tarnów. Czas poświęcony na zabawę może okazać się bardzo przyjemny, a przy okazji zaprocentuje nowymi umiejętnościami.

Previous PostNextNext Post